naše typy na výlet

Doporučujeme

Skvělá místa na dosah

Představujeme vám několik zajímavých míst k vidění, které jsou kousek od našeho penzionu. Můžete si naplánovat výlety dle vašich zájmů. Poznáte náš nádherný kraj v sedle kola, nebo pěší turistikou. Skvělý je také odpočinek na březích Novomlýnských nádrží. Rybaříte, sportujete milujete přírodu? To vše si můžete u nás vybrat. Poznáte nejen kraj, naše zvyka, lidi, ale samozřejmě také skvělé víno.

Lednicko-valtický areál

Lednicko-valtický areál patří k bodům, které by si měl každý turista odškrtnout jako „navštíveno“. Je totiž jednou z nejvzácnějších perel pokladnice historického a kulturního bohatství České republiky. Jeho krásy dobře prozkoumáte jak pěšky, tak na kole, a líbit se vám jistě budou i vinařské stezky. Tato působivá mozaika parků, zahrad, rybníků, řek a lesů, doplněná řadou soch, zámečků, chrámů, kaplí a kolonád byla v roce 1996 zapsána na seznam Světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO a od roku 2003 je také součástí biosférické rezervace Dolní Morava.

Zřícenina hradu Děvičky

Vyšlápněte si za překrásnou dominantou Pálavských vrchů. Zřícenina hradu Děvičky se tyčí na skále zhruba 1 km od vrchu Děvína. Z původního hradu, jehož historie sahá až do 13. století, se dochovaly 2 metry silné obvodové zdi, část zdí vnitřních a polozasypané sklepy. Kochat se můžete nejen pozůstatky samotné stavby, ale i výhledem, který se z ní naskýtá do okolí. Z oken a střílen uvidíte na Pavlov a Novomlýnskou nádrž i na Dolní Věstonice.

Sirotčí hrádek

Sirotčí hrádek je jednou z nejromantičtějších hradních zřícenin. Stojí na severovýchodním výběžku Stolové hory v Pavlovských vršcích. Hrad byl zřejmě založen ve 2. polovině 13. století jednou z větví švábského rodu Wehingenů nazývanou Sirotci (Waisové). Sirotčí rádek můžete navštívit prakticky v kteroukoliv roční dobu, je zcela volně přístupný.

vinařská expozice Hustopeče

Prohlubte své znalosti o dobrém víně. V jihomoravských Hustopečích se zastavte v historickém sklepení domu U Synků z roku 1579 a nasajte informace z historie i současnosti místního vinařství. Místní Stálá vinařská expozice vám nabídne nejen informace o výrobě a pracích na vinici či prohlídku historických vinařských nástrojů, ale také prostor pro degustaci zdejších vydařených vín. Hustopečské lahvinky si samozřejmě můžete zakoupit i s sebou.

Den otevřených sklepů Novosedly

Ochutnávka minimálně 78 vzorků vín ve 13 otevřených sklepech v Novosedlech
Nabídka z doprovodného programu a občerstvení: výstava historického vinařského nářadí a pomůcek , prohlídky vinařství, cimbálová muzika Píšťalenka, taneční zábava, prohlídka chovu Novosedelské husy a Novosedelského kohouta, grilované kýty, kotlíkový guláš, škvarkové speciality, moravské kulinářské speciality, ochutnávka přírodních sýrů a čerstvých kozích sýrů, speciality na grilu a další.

letní slavnosti vína dolní dunajovice

Tradiční vinařská slavnost, vystoupí cimbálová muzika, dětský folklorní kroužek, mužské a ženské sbory. Začátek ve 14.00 hodin na návsi.

Novomlýnské nádrže

Vodní dílo Nové Mlýny (VDNM) je kaskáda tří přehradních nádrží na řece Dyji pod Pavlovskými vrchy na jihu Moravy,Horní nádrž slouží pro rekreaci, střední je přírodní rezervací (PR Věstonická nádrž) s ostrůvky pro hnízdění ptáků a dolní pro závlahy (v současnosti velmi omezené avšak s potenciálem do budoucna), výrobu elektřiny (Malá vodní elektrárna Nové Mlýny), rekreaci (jachting, surfing) a rybolov.

pavlov

Na úpatí nejvyššího vrcholu Pálavy, Děvína (550 m n. m.), leží obec Pavlov, kterou proslavuje především víno, památky a archeologie. Pavlov patří k nejstarším vinařským obcím a už v 15. století byl největší vinařskou obcí mikulovského panství.

Pavlovské vrchy

Ochutnávka minimálně 78 vzorků vín ve 13 otevřených sklepech v Novosedlech
Nabídka z doprovodného programu a občerstvení: výstava historického vinařského nářadí a pomůcek , prohlídky vinařství, cimbálová muzika Píšťalenka, taneční zábava, prohlídka chovu Novosedelské husy a Novosedelského kohouta, grilované kýty, kotlíkový guláš, škvarkové speciality, moravské kulinářské speciality, ochutnávka přírodních sýrů a čerstvých kozích sýrů, speciality na grilu a další.

Zámek Valtice

Pokochejte se majestátními interiéry zámku, který fungoval jako rezidence knížat z rodu Lichtenštejnů, jednoho ze tří nejbohatších rodů Rakouska-uherska. S reprezentačními prostory vás seznámí první ze dvou hlavních prohlídkových okruhů, druhý vás zavede do knížecího bytu Františka I. z Liechtensteinu. Nevynechejte ale ani dílčí expozice, jako je například výstava kostýmů z filmu Marie Terezie, bylinková zahrada či barokní divadlo i s jeho zákulisím.

valtické vinné trhy

Valtické vinné trhy jsou každoroční výstavou a přehlídkou vín, která se koná vždy počátkem května ve valtické zámecké jízdárně. Na tuto vinařskou slavnost každoročně přijíždí více než 4 000 návštěvníků, kteří mohou ochutnat vzorky nejkvalitnějších vín z celé České republiky a také ze zahraničí.

desítky kilometrů vinohrady a nádhernou krajinou

Akce, koncerty, rybaření, zámky, parky, vinařství, cyklistické i pěší stezky vám rádi doporučíme při návštěvě našeho penzionu U Galů 🙂

Doporučujeme

Skvělé vinařské obce

Dolní Dunajovice, Novosedly, Pavlov, Rakvice, Klentnice, Březí, Zaječí Bulhary, Strachotín, Mikulov, Sedlec, Valtice a mnohé další vše na dosah!

Doporučujeme

Turistika a sport

Tenis, fotbal, rybaření, jachting, cyklistika, kolečkové brusle stačí si jen vybrat.